FINL0001  sweden  russia

frlarge
  german  unionjack300

Musiikkilukion tuki ry on vanhempainyhdistys, joka tukee musiikkilukion opiskelijoiden vapaa-aikatoimintaa ja hyvinvointia. Yhdistys on mukana esimerkiksi jokavuotisen musiikkiteatterin toiminnassa sekä muissa projekteissa. joita se tukee taloudellisesti ja talkootöin. Yhdistys jakaa stipendejä ja tukee oppilaskunnan toimintaa.

Yhdistys rahoittaa toimintaansa arpajaisin, tukimaksuin ja jäsenmaksuin. Tärkeä rahoitusmuoto on ilmoitusmyynti musiikkiteatterin käsiohjelmaan.

Jäsenmaksun suuruus on 10 euroa/vuosi, 20 euroa/3 vuotta ja 40 euroa/ainaisjäsen.
Jäsenmaksun voi maksaa yhdistyksen tilille Kaustisen Osuuspankkiin FI4551240420004020.

Mikäli olet kiinnostunut yhdistyksen toiminnasta, ota yhteyttä hallituksen jäseniin.
Tulostettava infokirje

Hallituksen kokoonpano vuosina 2015-16:

Elina Vuorimies, pj., elina.vuorimies(at)kokkola.fi
Monica Nikula, siht., monica.nikula(at)luukku.com
Ari Koivisto, rahastonhoitaja, ari.koivisto(at)halsua.fi
Matti Mustajärvi, mattimu(at)kaustinen.fi
Soile Pajukangas, soile.pajukangas(at)netti.fi
Kari Rauma, kari.rauma(at)kase.fi
Satu Riihimäki, satu.riihimaki(at)halsua.fi
Taina Lehtonen, koulun edustaja, taina.lehtonen(at)kaustinen.fi
Veli-Martin Hästbacka, oppilaskunnan edustaja, veli-marti(at)live.fi


 



Kaustisen musiikkilukio


Meerbuschintie 1

69600 KAUSTINEN
Sähköposti: Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Rehtori, kouluneuvos
Taina Lehtonen
Sähköposti: Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
Puhelin: 040 556 1783
Tainan blogi

Koulusihteeri
Ira Korkala
Sähköposti: Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
Puhelin: 050 316 4420

Opettajainhuone

Puhelin: 040 652 7457